Kedysi ľudia verili, že zrkadlo ich dokáže ochrániť pred upírmi, že dokáže odraziť hnev a zlosť naspäť tam, odkiaľ prišla. Dodnes veríme tomu, že rozbité zrkadlo prinesie smolu na sedem rokov. Podľa filozofie feng šuej má zrkadlo liečivé účinky. Dokáže eliminovať pôsobenie negatívnej energie v interiéri, presvetlí tmavé kúty a znásobí pozitívne obrazy. Nesmie odrážať neporiadok, pretože by prispelo k väčšiemu chaosu a neporiadku.

  • Mimoriadny význam má využitie zrkadiel v malých tmavých priestoroch.
  • Veľké zrkadlové plochy vytvárajú ilúziu väčšieho priestoru. Zrkadlová stena môže zdvojnásobiť šírku.
  • Vodorovne umiestnené zrkadlo opticky rozšíri úzku chodbu.
  • Ak umiestnite dve zrkadlá oproti sebe vytvoríte efekt nekonečného priestoru.
  • Zrkadlo upevnené na strope opticky zvýši strop a vytvorí pocit nekonečného priestoru.

Aj keď majú zrkadlá v prvom rade úžitkovú funkciu, veľmi často plnia aj úlohu dekoratívneho prvku v miestnosti. Výrazné zrkadlo nahradí všetky dekoratívne maličkosti a zatieni ich svojou silou. Ozdobné masívne rámy či čistý drevený minimalizmus vynikne v každom interiéri.

Vždy sa snažte, aby sa v zrkadle odrážalo niečo zaujímavé, napríklad obraz, rastlina alebo pohľad do záhrady.

Zrkadlá majú schopnosť pomocou “zvláštnych zrkadliacich” efektov zmeniť akýkoľvek interiér. Ak ste doteraz váhali a pochybovali, či a aké zrkadlo sa hodí do vášho príbytku, jedna rada: Buďte odvážny, pretože čím väčšie tým lepšie! A pokiaľ vám to vaša domácnosť aspoň trochu dovolí, skúste ho oprieť o stenu. Zrkadlo tak získa zvláštny uhol, ľudia sa v ňom veľmi nezrkadlia ale rozptýli svetlo, zväčší priestor a znásobí krásu vášho domova.

Vyberte si: Zrkadlá

Pozrite si aj ďalšie: zrkadlá