Bezkomínový krb, takzvaný bio-krb je vykurovacie teleso, ktoré môžete používať ihneď a takmer všade. Poznáme rôzne typy bio-krbov: závesné, voľne stojace, zabudovateľné, externé. V prevažnej miere sa tieto krby používajú ako dekorácia, reprezentačný prvok v bytoch, reštauráciách, kanceláriách, kúpeľniach, záhradách, chatách, atď.

Bezkomínové krby fungujú na bio-alkohol, ktorý sa jednoducho naleje do horáku biokrbu a zapáli sa. Po zapálení nás očarí krásny žltý plameň, ktorý môžeme kedykoľvek prerušiť zhášadlom. Biokrby sú vyrobené hlavne pre efekt a pôžitok z ohňa. Neodporúča sa nepretržité používanie. Výroba a samotná štruktúra bezkomínových krbov je prioritne vyvinutá na každodenné použitie, ale nie na používanie viac ako 2-5 hodín denne.

Malý kompaktný biokrbík vyčaruje príjemné sálavé teplo a spríjemní studené večere. Môžete si ho položiť na stôl, poličku, alebo skrinku.

Tristar DF 6500 biokrb

BIO FLAME BIOKRB HOTEL MINI

Biokrb Easy Black Mat patrí svojou konštrukciou k jednoduchším typom biokrbov. Obsahuje regulovateľné horáky s možnosťou plynulej regulácie výšky plameňa a spotreby paliva. Plechy sú precízne opracované a striekané čiernou matnou práškovou žiaruvzdornou farbou. Vďaka nízkej hmotnosti ho môžete zavesiť na sadrokartónovú stenu, alebo s použitím izolácie aj zabudovať. Závesný biokrb Easy patrí so svojou hĺbkou len 12 cm k najplytším biokrbom na trhu, vďaka čomu menej odstáva od steny. Môžete si vybrať zo 4 veľkostí:

Biokrb Easy Black Mat S

Biokrb Easy Black Mat M

Biokrb Easy Black Mat L

Biokrb Easy Black Mat XL

Bio-alkohol (bioetanol) je vyrobený technológiou alkoholového kvasenia z biomasy. Pri výrobe sa používajú rastliny obsahujúce škroby a sacharidy, napr. kukurica, obilie, zemiaky, cukrová repa. Palivo do bezkomínových krbov je certifikovaný 96 % bio-alkohol, ktorý je upravený a denaturovaný tak, aby horel krásnym žltým plameňom, bez dymu a škodlivých splodín. Výsledkom horenia bioliehu je kysličník uhličitý (CO2) a voda (H2O), čiže presne to, čo vydychuje aj človek. Pre porovnanie, vyprodukované množstvo CO2 je asi také, aké vyprodukujú dva horáky vo vašom plynovom variči.

Jeden liter bio-alkoholu horí 3 až 8 hodín, v závislosti od typu a nastavenia horáka. Výkon biokrbov je od 1 kW až po 4 kW, čo postačuje na preteplenie jednej až dvoch miestností. Rovnako ako pri krboch spaľujúcich iný druh paliva, napr. drevo, brikety, plyn, aj pri biokrboch platí, že čím väčší výkon, tým väčšia spotreba paliva. Pri menších a úspornejších dekoračných biokrboch hodina horenia stojí len cca 0,30 Eur pri našej cene paliva. Väčšie horáky s maximálnym výkonom však môžu spotrebovať palivo aj za viac ako 1,- Eur za hodinu.