Dámske plavky 2018 – čo treba vedieť pri ich výbere?

Už ste si vybrali dámske plavky na tohtoročnú letnú sezónu? Ak nie, neváhajte. My sme spravili veľký prieskum a všetko čo vieme, povieme. Nechajte sa inšpirovať, sledujte nové kelekcie dizajnérov a aktuálne módne trendy pre dámske plavky 2018.

 

Aktuálne módne trendy pre dámske plavky 2018

Aj pre tento rok si pripravili nové kolekcie dizajnérov aktuálne módne trendy. Určite si vyberiete zo širokej ponuky ten správny kus pre vás. Toto sú hlavné trendy pre dámske plavky 2018:

1.trend – farba ultra violet a dámske plavky

Farbu ktorú určila spoločnosť Pantone a ktorá ovládne nielen svet dizajnu, ale aj svet módy a samozrejme aj dámske plavky 2018 je  Ultra Violet – PANTONE 18-3838.

Nevybrali ste si? Tu nájdete ďalšiu ponuku: 

2.trend – prírodné vzory a dámske plavky 2018

V tohtoročnej sezóne majú veľké zastúpenie dámske plavky s prírodným vzorom. Či sa rozhodnete pre tropickú potlač, exotické ovocie, kvety alebo rôzne abstraktné vzory pripomínajúce džungľu, budete určite spĺňať aktuálne módne trendy pre dámske plavky 2018.

Nevybrali ste si? Tu nájdete ďalšiu ponuku: 

3. trend – romantické volániky a dámske plavky 2018

Dámske plavky a romantické volániky, to je rozkošná kombinácia na toto leto. K takýmto plavkám si môžete zobrať šortky, krátku alebo dlhú súkňu a outfit na horúci deň aj ešte horúcejšiu noc máte hotový. Týmto sa stanú vaše dámske plavky univerzálnym kúskom. Na módnych prehliadkach sa objavili aj dámske plavky ktorých spodný diel tvorili nohavičky s vyšším pásom a vrchným dielom bol top s dlhými rukámi. Pokiaľ siahnete tento rok po takomto modele. Určite budete pútať pozornosť, obdiv a možno aj závisť. 🙂

Nevybrali ste si? Tu nájdete ďalšiu ponuku: 

4. trend – športový štýl a dámske plavky 2018

Dámske plavky v športovom štýle sú zväčša jednoduché, ale nechýbajú zaujímavé a hlavne funkčné detaily. Dokonale sedia na postave a poskytnú vám vynikajúci komfort nielen pri ležaní na lehátku, ale aj pri akomkoľvek pohybe a športe.

Nevybrali ste si? Tu nájdete ďalšiu ponuku: 

5. trend – celé jednodielne dámske plavky 2018 (dámske monokiny)

Celé jednodielne dámske plavky (dámske monokiny) zaznamenávajú tento rok veľký návrat. Nové kelekcie dizajnérov a aktuálne módne trendy sa bez nich tento rok nezaobídu.   Už dávno neplatí že sú vhodné len vtedy, ako potrebuje korigovať nedokonalosti svojej spostavy. Celé jednodielne dámske plavky (dámske monokiny) môžu viac odhaliť ako skryť. Pokiaľ túžite po dlhých nohách, siahnite po tých, ktoré sú vysok vykrojené. Pridajú vašim nohám zopár centimetrov. Pokiaľ túžite zdôrazniť vrchnú časť tela, určie vám v tom pomôžu celé jednodielne dámske plavky (dámske monokiny) s výstrihom siahajúcim čo najnižšie k pupku. No a pokiaľ nie ste spokojná so svojím pásom, nájdite si tie, ktoré vám ho vytvoria.

Nevybrali ste si? Tu nájdete ďalšiu ponuku: 

6. trend – minimalistické bikiny

Pokiaľ ste si pod názvom minimalistické bikiny predstavili ultra malinké plavky, ktoré nezakrývajú takmer nič z vášho tela, máte pravdu len čiastočne. Takéto ultra malé plavky boli trendy vždy a nebude tomu inak ani tento rok.  Nové kelekcie dizajnérov a aktuálne módne trendy ich proste milujú. A muži tiež.  Pokiaľ máte krásnu postavu, je to určite ten správny model pre vás. Ale ako minimalistické bikiny môžeme označiť aby bikiny s vysokým pásom nohavičiek. Pokiaľ teda spĺňajú podmienku, že jú jednuduchého strihu, ideálne jednofarebné …. Takéto bikiny sú veľmi milostrdné aj k nedostatkom našej postavy a dokážu si poradiť s nejakým tým kilečkom navyše.

Nevybrali ste si? Tu nájdete ďalšiu ponuku: 

7. trend – dámske tankiny

Dámske tankiny tak, ako celé jednodielne dámske plavky (dámske monokiny) zaznámenávajú postupný návrat. Nenosia ich len malé dievčatká alebo staršie dámy. Plavky pri ktorých je vrchný diel akýmsi tričkom alebo tielkom bude výborný hlavne pre tie z vás, ktoré potrebujete zamaskovať alebo vyformovať postavu v oblasti brucha. Pokiaľ sa chcete opáliť čo najviac, môžete si ich jednoducho zdvihnúť a opáliť si bruško.

Nevybrali ste si? Tu nájdete ďalšiu ponuku: 

8. trend – luxusné dámske plavky

Luxusné dámske plavky zdobené drahou výšivkou, retiazkami a rôznymi ozdobnými luxusnými prvkami. Väčšinou majú zaujímavé strihy a netradičné detaily. Skombinujte takéto plavky s krátkou sukňou, šortkymi alebo šatičkami a môžete rovno z pláže vyraziť na párty.

Nevybrali ste si? Tu nájdete ďalšiu ponuku: 

Dámske plavky vz. dámske postavy

Viete aké dámske plavky si vybrať na vaše dámske postavy? Toto by mala byť prvá otázka ktorú si položíte ešte skôr ako sa začnete rozhodovať aký trend zvolíte pre vaše dámske plavky 2018. Tieto pravidlá sú všeobecne známe, ale poďme si ich zopakovať.

Postava jablko a dámske plavky

Postava jablko má širší hrudník, takmer neznateľný pás a väčšie bruško? Ramená a boky sú potom užšie. Od širších partií je potrebné odviesť pozornosť, to sa podarí ak zvolíte  veľmi vystrihnuté celé jednodielne dámske plavky (dámske monokiny),  ktoré opticky postavu pretiahnu, zúžia a zakryjú väčšie bruško. Vhodné sú aj dvojdielne dámske tankiny, ktoré partiu bruška zakryjú, ale dajú sa pri slnení vyhrnúť a použiť ako klasické dvojdielne dámske plavky. Dámske tankiny so sťahovacím efektom v oblasti bruška dodajú potrebný tvar aj požadovanú mieru stiahnutia.

Postava hruška a dámske plavky

Postava hruška má užšie ramená a široké boky. V tomto prípade odporúčame opticky odpútať pozornosť od spodnej časti postavy – nosiť výrazný alebo materiálovo vrstvený vršok a jednofarebný spodný diel. Podprsenky moc pekne vyzerajú ak sú viazané za krkom, so zaujímavými kvetinovými vzormi. Plastické kvety sú hitom tohto leta.

Postava obrátený trojuholník a dámske plavky

Postava obrátený trojuholník je postava, ktorá sa vyznačuje širokými ramenami širšími ako boky a užším pásom. V tomto prípade je potrebné odviesť pozornosť od ramien, teda skryť ich dominanciu. Ideálnym trikom, ktorý možno v tomto prípade odporučiť, je pestrofarebný spodný diel plaviek. Ten vizuálne odvedie pozornosť od vršku. Rôzne riasenie a vrstvenie materiálu je ďalším plusom. Čo sa týka tvaru, môžu to byť v podstate všetky typy nohavičiek, ako bikinové, tak bokovky, nohavičky s nohavičkou alebo aj kraťasky. Najviac Vám však pristanú nohavičky bokové.

Postava presípacie hodiny a dámske plavky

Postava presípacie hodiny, v podstate sa jedná o ideálny typ postavy, ktorá má rovnako široké ramená i boky a k tomu užší pás. Ženy s takouto postavou by mali svoje krivky zdôrazniť – každý trend im pristane. Ideálnou voľbou sú dámske plavky s trojuholníkovým vrškom, pestrofarebné nohavičky, alebo tiež dámske plavky bez ramienok, pokojne aj jednodielne v zaujímavom vzore a farbe. Vyskúšajte tiež dámske plavky s horným dielom typu bardot.

Chlapčenská postava a dámske plavky

Chlapčenská postava zväčša charakterizuje ženy, ktoré veľa a rady športujú, majú často pretiahnutý, svalnatý trup s málo tvarovanými krivkami. Prechod medzi bokmi a pásom je vďaka tomu takmer nebadateľný. U tohto typu postavy je potrebné podporiť ženskosť a vytvarovať krivky. Ideálne sú bedrové nohavičky so zaväzovaním, viac vykrojené bikiny alebo aj celé jednodielne dámske plavky (dámske monokiny) s prepracovaným pásom, ktorý sa tým zvýrazní. Avšak ani ostatným strihom sa obmedzenia nekladú. Tento rok sú populárne kvetinové vzory alebo zaujímavé farby a ich kombinácie. Perfektne vyzerajú aj veľmi vystužené košíčky, ktoré zaistia oslnivý dekolt.

Nové kelekcie dizajnérov a aktuálne módne trendy nezabúdajú ani na vhodné plážové doplnky, sukne, šaty, parea, tuniky, ktoré sú vzorované a rôznofarebné. Dobre odvádzajú pozornosť, tvarujú postavu a skryjú akýkoľvek drobný nedostatok postavy. No a samozrejme vyzerajú úžasne.

Nestihli ste ešte schudnúť do plaviek a dovolenka už prišla? Nezúfajte, výber vo väčších veľkostiach je naozaj široký a pomôže skorigovať všetko čo treba:

Nevybrali ste si? Tu nájdete ďalšiu ponuku: 

 

Nepatríte medzi „Barby“, vaším štýlom je skôr rock, punk alebo gothic? Aj pre vás tu niečo máme:

Nevybrali ste si? Tu nájdete ďalšiu ponuku: