Už len pár dní a je tu Halloween! Tradícia Halloweenu preniká čoraz viac aj k nám. V Hollywoode jej podľahli mnohé známe tváre a predbiehajú sa v tom, kto vymyslí vtipnejší, strašidelnejší či jednoducho najšokujúcejší kostým. Veľkým milovníkom tohto sviatku je aj Harrison Ford, ktorý si ho každý rok užíva v originálnom kostíme.

Pokiaľ sa aj vy tento rok chystáte na Halloween párty, je to skvelá príležiť odviazať sa a užiť si večer v koži niekoho iného… Ale čo si vybrať, akému kostýmu dať prednosť pokiaľ chcete ukázať originalitu?

Prvým pravidlom je, že oblečenie by malo byť kompletné. Nič prvoplánové, žiadne jednotlivé kusy a náhrada ktorá sa “celkom” podobá. Je dôležité vytvoriť celkový obraz. Takže ak sa napríklad rozhodnete ísť za čarodejníka, treba vziať do úvahy nielen šaty, ale aj vlasy, make-up a doplnky. Kostým je potrebné vystavať od základu. Nestačí ak si zoberiete plachtu ktorú použijete ako plášť a do ruky kus konára…. Tento efekt je veľmi slabý…

Overená klasika:
Dnes už nie je problém kúpiť kostým z katalógu v internetovom obchode. Ponúkajú celý rad kostýmov v ktorých budete vyzerať výborne. Ale pamätajte, tie ručne vyrobené sú predsa len originálnejšie. Presne definujú váš charakter, originalitu a odvahu.

Umelecký make-up:
Tento rok bude určite tou správnou voľbou make-up ktorý z vás vytvorí príšery všetkých druhov. Určite nájdete niekoho, kto dokáže namaľovať na tvár vrásky, jazvy, otvorené rany, šupiny… K takémuto líčeniu stačí jednoduchý outfit a vaša maska bude jedinečná.

Vtipný kostým:
Pokiaľ sa nemáte chuť prezliekať za celebritu, politika, rozprávkovú bytosť, strašidlo… skúste vymyslieť niečo naozaj zábavného. Inšpiráciou pre vás môže byť napríklad Marc Jacobs ako Bodybuilderka

A čo takto nezabudnúť na svojich domácich miláčikov?