Tak ako je pre každý rok určená top farba (Farba roka 2018 – Ultra Violet), určujú sa aj nové trendy interiérov. Vybrali sme pre vás tie najdôležitejšie.

Ležérnosť Wabi-Sabi

Že ste tento výraz ešte nepočuli? Jeho pôvod je v Japonsku. Je to pohľad na život a umenie. Ide v ňom o hľadanie krásy, ktorá je ukrytá v nedokonalosti. Veľký dôraz sa kladie na ručne vyrobené doplnky, textílie z prírodného materiálu a keramiku.

Nové materiály

do popredia sa tento rok dostávajú materiály ako je betón, mosadz a zamat.

Betón a dizajn

po ére betónových džunglí sme na tento materiál mierne zanevreli. Tento rok ale zaznamenáva svoj návrat. Veľkým hitom budú hlavne betónové umývadlá, ale dostane sa aj na väčšie plochy.

Mosadz ako doplnok interiéru

rozlúčte sa s nerezou. Jej miesto preberie mosadz. Jej jemná farba a lesk sa stanú krásnym doplnkom.

Zamat v obývačke

zamatové sedačky a kreslá sú proste top. Pokiaľ kvôli tomuto trendu sedačku meniť nechcete, siahnite po zamatových vankúšoch, dekách alebo závesoch. Zamat v interiéry vytvára pocit luxusu.

Obrovské kvety

Kvetinový vzor nebude nikdy out. Aj tu sa ale trendy menia a pre tento rok hlásia kvety veľké, výrazné, proste maxi. Či už siahnete po tapetách, obrazoch, papierových kvetoch (Papierové kvety ako dekorácia na stenu ) závesoch…., dbajte na to, aby boli čo najväčšie.

Nemusíte sa držať len rozkvitnutých kvetov. Môžete vyskúšať aj vzor listov. Inšpiráciu nájdete napr. v článku Cukríková džungľa.

Udržateľné materiály a interiér

Aj do tejto oblasti čoraz viac prenikajú výrazy ako udržateľnosť, zero waste a slow living. Ide o to, aby sa používalo čo najviac materiálov ktoré nezaťažujú prírodu, ľahko sa recyklujú, prípadne sú vyrobené z recyklovaného materiálu.

Čierno-biela kombinácia a geometrické vzory

Tento trend je nesmrteľný a aj túto sezónu zostáva Top trendom. Čierna a biela sa dopĺňajú o kontrastné farby. Tento rok sú tie najmódnejšie Ultra Violet ktorá je farbou roka 2018, tyrkysová, horčicová a červená. Nič nepokazíte ani zelenou farbou roka 2017.