Smart štýl = najnižšia forma business outfitov.

Smart štýl alebo tiež Smart casual, je niečo medzi formálnym Business štýlom a voľnočasovým oblečením. Veľmi zjednodušene možno povedať, že ide o formálnejšie štýl než casual štýl. Tento štýl sa hodí aj do zamestnania. Jedná sa o najnižšiu formu formálneho pracovného odevu. Štýl sa najvýraznejšie vyvíja v poslednom desaťročí, kedy zamestnávatelia doprajú svojim zamestnancom väčšiu slobodu prejavu, čo sa týka módy.

Vo farbách prevládajú tlmené, najmä béžová, šedá, čierna a tmavšie odtiene modrej. Nie je nutné, aby sako malo rovnakú farbu, ako nohavice, a jeho strih smie pôsobiť športovejším a uvoľneným dojmom. Košeľa s golierom sú samozrejmosťou, ale kravatu môžete pokojne nechať v skrini. Vhodné nohavice sú béžovej, tmavomodré a béžovej chinos. Sako možno nahradiť aj svetrom v decentných farbách. Čo sa doplnkov týka, ideálne sú decentné pánske hodinky, niekedy šály a šatky k ozvláštnenie vzhľadu.

Smart je vlastne Preppy štýl pre dospelých, kedy sú pastelové farby nahradené tlmenými.

Oblečenie v štýle smart patrí k pomerne finančne dostupným záležitostiam ktoré môžete kúpiť vo všetkých obchodných reťazcoch s pánskou módou.