Oranžová, bordová, hnedá… farby jesene v interiéry

Teplé dni sa definitívne skončili a slnko už nemá svoju silu. Rána nás vítajú hmlou a sychravým počasím. Stále viac voľného času budeme tráviť v teple domova, preto by sme sa v ňom mali cítiť čo najpríjemnejšie. Vyskúšajte si svoj domov zútulniť a “zatepliť” jesennými dekoráciami a farbami. Netreba na to veľa:

Pridajte farby

Najjednoduchším spôsobom ako preniesť jeseň do interiéru je pridať farby, ktoré tomuto ročnému obdobiu dominujú v prírode. Siahnuť by ste mali po červenej, oranžovej, zlatej, purpurovej a odtieňoch hnedej. Všetko sú to farby, ktoré nájdete aj na opadaných listoch.

Vymeňte doplnky

Najjednoduchší spôsob ako urobiť v interiéry zmenu je vymeniť doplnky. Vyskúšajte zmeniť záves alebo vankúše. Na sedačku pridajte farebnú, napríklad károvanú deku ktorá vás počas večerov bude zahrievať. Vázu s čerstvými kvetmi môžete vymeniť za prútený košík so sezónnym ovocím ako sú jablká alebo hrušky.

Prineste prírodu domov

Pri prechádzkach si nazbierajte vetvičky, farebné listy, šípky, gaštany, šišky… Doma si z nich pripravíte krásne dekorácie. Na internete nájdete veľké množstvo nápadov a pokiaľ máte deti, určite strávite krásny spoločný večer.

Prevoňajte miestnosti

Nezabúdajte, že nemáme len zrak ale aj čuch. Jesennú atmosféru vám krásne vytvoria voňavé sviečky, ktoré svojím jemným svetlom rozžiaria celý priestor. Môžete vyskúšať aj aromatické oleje alebo osviežovače vzduchu. Ja som sa túto jeseň zamilovala do Yankee Candle – Autumn Glow. Na stránke DIFFO nájdete aj iné krásne vône a výber je naozaj veľký.