Preppy štýl = outfity z areálov univerzitných kampusov

Preppy štýl sa začal vyvíjať v 40. a 50. rokoch v prostredí prestížnych amerických škôl, ako sú Harvard, Yale a Princeton. Práve od výrazu pre prípravné školy (PREPARATORY school, pre-college school) sa odvodzuje aj názov tohto štýlu typického pre mládež vyššej a vyššej strednej vrstvy. Elegantné značkové oblečenie sa predávalo priamo v areáloch univerzitných kampusov. Za pôvodné značky šíriace Preppy štýl sa považujú J. Press a Brooks Brothers.

Oblečenie, ktoré možno označiť za Preppy štýl, odráža voľnočasový životný štýl vyšších vrstiev, najmä jazdectvo, tenis a jachting. Prvky olečenia určeného pre tieto príležitosti doslova definujú módu Preppy. Polo košele, košele Oxford, nohavice chinos, elegantné svetre a saká, pletené kožené opasky a tiež tzv. boat shoes sú základnými prvkami šatníka v tomto štýle. Medzi pánske doplnky patria kravaty v univerzitných farbách, manžetové gombíky, vreckovky a podobne. Typické vzory sú námornícke pruhy, z farieb prevládajú červená, námornícka modrá a tiež pastelové farby.

Značkami, ktoré sa zameriavajú na Preppy štýl, sú najmä GANT, Tommy Hilfiger /Hilfiger Denim, Ralph Lauren alebo J.Crew, čo zodpovedá aj vyšším cenám za jednotlivé kúsky. Stále ide teda o štýl dostupnejší pre zámožnejších, avšak je vysoko elegantný a zároveň pohodlný. Vhodný je napríklad pre voľnočasové aktivity, vonkajší piknik, záhradné slávnosti alebo pre svoj pôvodný účel, teda do prostredia vysokých škôl.