Pri vyslovení slovíčka paraván, si väčšine z nás predstaví zámok alebo hrad, dávne časy kedy paravány stáli v salónoch dám a slúžili ako prezliekareň. Pokiaľ ste aspoň trošku ako ja, tak paraván túžite mať doma. Ale kam s ním v dnešných moderných bytoch? Stačí popustiť uzdu fantázii, a paraván sa môže stať praktickým a najoriginálnejším kúskoch vašej domácnosti.

História paravánu siaha až do starovekej Číny a Japonska. Vďaka objaviteľským cestám sa tento trochu kuriózny kus nábytku dostal cez Španielsko do celej Európy. Preto sa neraz paravány nazývajú aj španielskou stenou. Dnešné moderné interiéry, v ktorých sa preferuje voľný, otvorený priestor, ponúkajú jedinečnú možnosť na to, aby paravány získali svoju stratenú slávu. Pomôžu vám vytvoriť malý, útulný kúsok súkromia bez toho, aby ste museli siahnuť po stavebných úpravách.

Za celú dobu paraván prakticky nezmenil svoj tvar a konštrukciu. Aj dnes sa skladá z viacerých kusov spojených pohyblivým pántom. Toto z neho robí flexibilný kus nábytku, ktorý v prípade potreby behom niekoľkých sekúnd zložíte. Na predelenie miestností sa dnes používajú aj väčšie panely, ktoré sa síce nedajú zložiť, ale v prípade potreby ich viete jednoducho posunúť a tak si prispôsobiť priestor.

Medzi bytovým zariadením je paraván skutočný multitalent. Vďaka svojej konštrukcii môže plniť viaceré funkcie. Môžete si jednoducho predeliť miestnosť. Oddeliť spaciu a obytnú časť, alebo jedáleň a obývaciu izbu… Môžete použiť viaceré paravány a vytvoriť tak úplne nový priestor napríklad na pracovňu.

Paravánom si jednoducho oddelíte váš pracovný priestor, kde máte napríklad rozložené žehlenie alebo šitie, a nebude vám prekážať ani nečakaná návšteva.

Pri väčších návštevách a oslavách, kedy máte plný dom ľudí, môže paraván ustrážiť aj vaše súkromie. Stačí ho postaviť pred dvere alebo schody, kam si neprajete aby niekto vstupoval. Takéto znamenie pochopia určite všetci.

Máte doma veľké okná cez ktoré je vám vidieť do bytu? Aj tu pomôže paraván. Svetlo prepustí ale pohľady zostanú na druhej strane.

A aby robil radosť, vyzdobte ho napríklad fotkami vašej rodiny.

Pokiaľ máte interiér zariadený ultra – moderne, správne zvolený paraván sa stane originálnym doplnkom.

No a prečo ho nevyužiť aj na terase a záhrade? Zaveste naň vianočné svetelné reťaze a bude nielen účelne deliť priestor, ale poskytne aj romantické osvetlenie.

Čaro paravánu je v tom, že ho môžete veľmi ľahko zložiť a pri skladovaní vám nezaberie veľa miesta. Zložený môžete postaviť do kúta. Na malom priestore bude stále krásne dopĺňať a oživovať interiér.

Alebo ho použite ako čelo postele.

Paravány nájdete tu:

Kliknutím na odkaz e-shopu prejdete na tovar, ktorý hľadáte. Každý e-shop sa vám otvorí na novej strane, takže sa môžeš medzi nimi rýchlo pohybovať a porovnať si sortiment.

Tovar, na tejto stránke je len zo spoľahlivých internetových obchodov. Kontrolujeme ich hodnotenia a recenzie za Vás. Tu nájdete všetko, čo o nich potrebujete vedieť. Spôsob a ceny doručenia, možnosti úhrady, do ktorých krajín tovar doručujú….