Názov bol odvodení od toho, že bavlna (a niekedy aj celá výroba nohavíc) pochádzala z Číny. Bavlna bola jemnejšia a nohavice tak boli použiteľnejšie do teplej klímy. Farba pôvodných chinos bola v odtieňoch zemitých a kaki. Ich história siaha až do polovice 19. storočia kedy boli navrhnuté pre potreby britskej a francúzskej armády. Vojaci začali chinos nosiť aj po návrate zo služby, čím chinos priviedli do civilnej módy. V 50. rokoch sa v nich objavili snáď všetky vtedajšie ikony ako Steve McQueen, James Dean, Marilyn Monroe alebo Andy Warhol. Na výslnie ich potom v 90. rokoch vyniesli najväčšie americké značky ako Tommy Hilfiger, Calvin Klein, Gap, alebo Dockers.

Chinos sú vyrábané z bavlny, maximálne zo zmesi v ktorej väčšinu tvorí bavlna a časť umelá prímes. Bývajú klasického strihu, majú (na rozdiel napríklad od jeansov) predné vrecká vždy zvislé alebo len mierne vykrojené (takže do nich strkáte ruky zo strán) a zadné vrecká priamo na rube nohavíc (čiže nie sú našité). Toto je jeden z prvkov, podľa ktorých sa dajú rozoznať.

Chinos patrí medzi neformálne oblečenie, ale v jeho rámci ide o najreprezentatívnejšiu voľbu. Výborne sa dajú kombinovať s košeľou, svetrom alebo športovým sakom. Obuť si k nim môžete poltopánky, mokasíny ale aj plátenky.

Chinos nájdete tu: pánske chinos