Domov je najdôležitejšie miesto na svete. Mal by byť harmonický a pohodlný, aby nám poskytoval útočisko. Každý deň sa tu prebúdzame a každý deň chodíme spať. Trávime tu čas s rodinou a priateľmi, odpočívame, varíme a jeme, hráme sa s deťmi – vytvárame si spomienky… Preto sa všetci snažíme pri zariaďovaní vytvoriť to pre nás najpohodlnejšie, najpraktickejšie a najútulnejšie zázemie.

Všeobecný recept ako zariadiť interiér neexistuje. Len pár základných pravidiel. Bez ohľadu na to, čo chceme u seba doma dosiahnuť, môžeme s pomocou týchto základných pravidiel zariadiť interiér, ktorý bude odrážať našu osobnosť, bude mať štýl a bude zároveň praktický. Zariaďovanie by rozhodne nemalo byť frustrujúce a riadiť sa striktne len pravidlami. Naopak, malo by byť zábavné. To ale zase neznamená, že by sme to nemali brať vážne. Ide o náš domov.

Hovorí sa: Zariaďujme bývanie podľa toho, ako žijeme, nie podľa toho, ako by sme si priali žiť. Znie to možno banálne, ale zamyslime sa nad tou vetou. Často ľudia zariaďujú interiéry tým, čo vidia v katalógu, u známych či v obchode – snažia sa okopírovať daný interiér, ktorý sa im páči. Ale ten nemusí úplne tak vyhovovať ich životnému štýlu. Vždy je teda najdôležitejšie zamyslieť sa nad tým, čo potrebujeme a až potom nad tým, čo chceme.