Neverte všetkým pekným obrázkom.

Určite sa pri zariaďovaní svojho domova inšpirujete obrázkami z časopisov, katalógov, blogov…. To je správny postup a určite to robte aj ďalej. Musíte sa ale naučiť ako sa inšpirovať správnym obrázkom.

Treba si uvedomiť, že väčšina z týchto obrázkov nie je určená pre reálne bývanie ale je zariadená len pre fotenie. Môže to byť aj počítačová vizualizácia ktorá vyzerá veľmi realisticky. Keď sa ale na obrázok zahľadíte lepšie, zistíte, že v takomto interiéri by sa vám dobre určite nebývalo

Úžasná, romantická spálňa, čo poviete? Ale reálne – vedeli by ste si predstaviť že by ste ju mali naozaj doma? Rozhodne by ste nemali svetielka natiahnuté na zemi. Mne osobne by vadil sklenený stolík so sklenenou vázou pri nohách. Bála by som sa, že ich rozbijem. Závesné kreslo je krásne, ale prekáža pri otváraní okna. Táto spálňa je krásne naaranžovaná a má príjemnú atmosféru, ale pre reálne bývanie je nepraktická.

Viete si predstaviť ako by ste si išli ľahnúť keby ste mali takto zavesené svetlo?

Krásny kútik pre malú princeznú. Ale vo dverách??? Určite by ste ho takto neumiestnili!

Ďalšia krásna fotka ale v reálne neviem na čo tento kútik slúži. Toaletný stolík to určite nie je, keďže zrkadlo je príliš vysoko. Mohol by to byť kútik na čítanie a relax. Ale oddýchli by ste si na takomto kresielku? Asi by ste na ňom knihu dlho čítať nedokázali.

Ako dlho myslíte, že by vydržali tieto obrazy opreté o stenu, kým by na niekoho spadli? U mňa veľmi dlho nie…

Drevená podložka na umývadle by tiež určite dlho nevydržala. Ďalší príklad toho, že táto krásna kúpeľňa je naaranžovaná tak, aby na fotke vyzerala pekne.

A čo takéto umývadlo pre dvoch? Tie kvety pre fotku – krásne, ale budú veľmi zavadzať.

Krásna kuchyňa, ale neviem si predstaviť ako by som v nej stále obchádzala rebrík…

Ďalšou dôležitou vecou je, že si musíte uvedomiť, aký je váš spôsob života. Aj ten najkrajší interiér nemusí spĺňať požiadavky vašej rodiny.

Ako by ste takúto krásnu izbu udržiavali pri dvoch malých deťoch? Ťažko!

Inšpirovať sa odbrázkami je správne, ale skúste sa na ne odteraz pozerať trochu iným okom.