Ľudia si často myslia, že nemajú nadanie či talent, že nemajú priestorovú predstavivosť a cit pre farby a teda nedokážu zariadiť útulný a pekný interiér. Nie je to pravda! Nemusíte byť umelecky založený ani zvlášť kreatívny. To, o čo tu ide, je predsa vaše bývanie! A kto iný vie najlepšie, v akom prostredí sa vám bude žiť skvele a čo sa vám páči? Musíte byť jednoducho sám sebou! K tomu stačí pridať pár užitočných rád a mapu, podľa ktorej sa budete pri zariaďovaní riadiť a zaručujem vám, že to dokážete!

Existuje celé množstvo zásadných chýb, ktoré ľudia z neinformovanosti doslova páchajú na svojich bytoch:

1. Domnievajú sa, že pri zariaďovaní je vždy nutné začať kreativitou a dizajnom, inak by totiž niečo zásadné zanedbali. Lenže začať sa musí kladením si rýdzo praktických otázok a snahou nájsť na ne odpovede.

2. Mnoho ľudí sa snaží „odkukať“ susedovu novú kuchyňu alebo okopírovať obývačku z časopisu. Vždy je však lepší osobitý štýl s menšími chybami ako takéto plagiátorstvo. Dopadne to presne tak, ako keď si korpulentná žena snaží obliecť šaty, ktoré videla na štíhlej modelke. Každý interiér by mal mať originálny charakter, ktorý odráža životný štýl jeho majiteľov a nábytok by mal zodpovedať veľkosti a dispizícii bytu. Živelnosť v rozhodovaní a nekonečné naprávanie chýb stojí veľa peňazí.

3. Na veci sa nepozerajú v súvislostiach ako na celok, ale riešia každý kus zvlášť. Potom sa často stáva, že kúpia nábytok, kuchyňu, podlahu, dvere… ktoré sú osve pekné, ale keď sa zídu na jednom mieste, je to kopa nesúladu.

Na čo si teda dávať pozor? Hlavná zásada je jednoduchá:

1. Menej je viac. Platí to hlavne pri farbách stien, materiáloch nábytku, ale aj bytových doplnkoch.

2. Uvedomte si, že interiér dozrieva postupne. Doplnky a solitéry dokupujte postupne, až po čase už presne viete, čo vám chýba a čo sa vám do bytu skutočne hodí.

3. Atmosféra je najdôležitejšia. Je to pocit, ktorý ostane navždy. Na jednotlivé detaily, či naopak celok, zabudnete. Ostane pocit.