Hipster štýl vz. Lumbersexuál štýl

Slovíčko hipster sa už ujalo v našom slovníku. Veľa ľudí ale stále netuší, čo to znamená, a tápe. Hipster je zástupca subkultúry, ktorá sa oblieka a chová alternatívne. Jeho poznávacie znamenie je robenie vecí tak, ako to nie je obvyklé. Čo je príliš mainstreamové a komerčné, to hipstera nezaujíma. Určuje ho to, čo počúva, číta a ako sa oblieka. Okrem Hipster k nám prenikol aj ďalší trend a tým je Lumbersexuál. Pre väčšinu je to jeden a ten istý štýl. Ale rozdiel tu predsa len je. Veľmi ma pobavilo jedno výstižné prirovnanie:

Lumbersexuál vyzerá ako drevorubač, ktorý by mohol ísť z okamžite rúbať les.

Hipster vyzerá ako baletka s bradou.

Aby ste sa vedeli v týchto dvoch štýloch orientovať, priblížme si rozdiel medzi Hipsterom a Lumbersexuálom.

1. Brada:

Hipster- aj keď brada je jedným z poznávacích znamení hipstera, nie je pravidlom, že ju musí mať. Niekedy stretnete hipstera úplne oholeného, inokedy len s fúzmi. Tie si potom voskuje do rôznych tvarov.

Lumdersexuál – na fúzoch alebo brade si dá veľmi záležať. Nechá ju narásť a potom ju veľmi dôkladne zastrihuje. Jeho obľúbeným miestom je kvalitný baber shop.

2. Zamestnanie:

Hipster – šéfovať vám nebude nikdy, pretože šéfovaním, peniazmi a klasickou prácou pohŕda.

Lumbersexuál – môže vám šéfovať.

3. Obliekaj sa ako:

Hipster – otrhané oblečenie, tričká s nápismi, kockované košele, úzke nohavice ktoré sú základom, ojazdené “kecky”, klobúky a výrazné okuliare.

Lumbersexuál – napriek tomu, že vyzerá ako drevorubač, oblieka sa podľa najnovších trendov, dá si záležať na kvalitných veciach a materiáloch, nosí kožené topánky.

4. Okuliare:

Hipster – ďalšou veľmi dôležitou časťou garderóby sú okuliare. Ako slnečné, tak dioptrické ale vždy musia mať výrazné obrúčky a veľká skla. Kým človek nevyzerá ako Woody Allen nie je hipster.

Lumbersexuál – okuliare patria aj k jeho image. Ale musia byť kvalitné, značkové a obrúčky mu musia dokonale pristať.

5. Taška:

Hipster – nenosí batoh, nosí špecificky vyzerajúcu vintage tašku, v ktorej má knihy ako Zločin a trest alebo Vojna a mier. Samozrejme originál. Ťažko povedať či ich čítal, ale zbežne obsah určite ovláda.

Lumbersexuál – nosí kvalitnú koženú pánsku tašku a v nej drahé pero, high-tech komunikátor, elektroniku značky Apple, kvalitný krém na ruky…

6. Preferuj podnik:

Hipster – chodí do undergroundových podnikov na dva deci bieleho vína, pretože jeho “náboženstvom” je dať najavo, že nie je posh.

Lumersexuál – ide do akéhokoľvek baru alebo krčmy a pije všetko, na čo má chuť.

7. Dopravný prostiedok:

Hipster – nejazdí mestskou hromadnou dopravou, dopravuje sa na vintage bicykli, najlepšie skladacom, na ktorom sa v mestách typu, ako je Praha, jazdí najhoršie.

Lumbersexuál – rád vyrazí do ulíc na bicykli, ale nepohrdne metrom hlavne vtedy, keď sa potrebuje rýchlo prepraviť. Rád sa prevezie aj na motorke, či v dobrom aute.