Spoločnosť Pantone každoročne vyberá farbu roka, ktorá ovládne nielen svet dizajnu, ale aj svet módy, kozmetiky… Pre tento rok je to Ultra Violet – PANTONE 18-3838.

„Farba, ktorú sme vybrali za našu Pantone farbu roka je tá, o ktorej si myslíme, že najlepšie komunikuje to, čo sa momentálne odohráva v našej globálnej kultúre.“ Takto sa vyjadrila Leatrice Eisemanová, viceprezidentka spoločnosti Pantone Color Institute Laurie Pressman v rozhovore pre Pixartprinting. „Žijeme v časoch, ktoré si pýtajú predstavivosť a invenčnosť. Symbolizuje ich aj odtieň Ultra Violet, ktorý posúva náš potenciál na vyššiu úroveň. Je naozaj odrazom toho, čo je potrebné v dnešnom svete,”

Viac informácii o tejto farbe nájdete na našej sesterskej stránke o bývaní a dizajne MH – Made for Home v článku Farba roka 2018 – Ultra Violet

My sa pozrieme bližšie na to, ako sa táto farba premietne do módneho sveta.

Fialová látka bola v minulosti veľmi vzácna, pretože jej výroba bola náročná a drahá. Preto sa táto farba spájala s vysokým postavením a urodzeným pôvodom. Aj v dnešných
časoch si ju obľúbili členovia královskej rodiny ale aj hviezdy popkultúry. Pantone Color Institute vo svojom vyhlásení pripomínal hudobníkov Princa, Davida Bowieho a Jimiho Hendrixa.

Táto farba je výrazná a preto sa veľmi dobre kombinuje so šedou, hnedou, pieskovou. V kombinácii s čiernou a tmavo zelenou vyzerá mysticky a záhadne. Naopak s červenou, oranžovou, žltou alebo zelenou vytvorí výraznú a hravú kombonáciu.

Pripravili sme pre Vás tieto pánske módne kúsky vo farbe Ultra Violet :