Nestarnúci denim! Pamätáš sa, že by niekedy tento nadčasový materiál vyšiel z módy? Ja rozhodne nie a niet sa čomu čudovať. Je praktický, hodí sa ku všetkému a všetkým mužom.

Modrý pracovný odev z tkaniny podobnej denimu nosili námorníci v Taliankom Janove už v 17. storočí. Zo skomoleného francúzskeho Jannes vziklo asi o 200 rokov neskôr slovo jeans. V polovici 19. storočia začal Levi Strauss v USA predávať pracovné odevy z hrubej bavlnenej látky dovážanej z francúzskeho Nimes. Zo slovného spojenia Serge de Nimes potom vzniklo pre túto látku označenie denim. Výrobky mali na trhu veľký úspech, v roku 1873 boli z časti patentované a čoskoro podľa nich začali šiť pracovné odevy pre zlatokopov, kovbojov… aj ďalší výrobcovia. Od 30. rokov bol denim známy aj v Európe. V 50. rokoch si obľúbila časť mládeže jeany ako znamenie odporu proti konzervatívnej spoločnosti. V 60. rokoch začali nosiť nohavice z denimu aj dospelí a asi o 20 rokov neskôr prišli už stovky výrobcov s najrôznejšími variantmi a inováciami nielen jeanov, ale aj jeansových búnd, košieľ…

Viac o jeanoch, o tom ako si ich správne vybrať, aké sú ich strihy a ako ich kombinovať nájdete v predchádzajúcich článkoch 8 pravidiel pri výbere jeansov, Strihy jeansov, jeany, jeany, jeany… Dnes sa pozrime bližšie na to, ako nosiť jeansovú bundu.

Tento veľmi obľúbený kúsok nájdeme v nejednom šatníku. Je praktický a univerzálny, ako napríklad biela košeľa či chinos. Chce to len nájsť dobre padnúci kúsok a šikovne ho skombinovať s tým, čo už máš v skrini. Pozri sa, ako by si mohol džínsovú bundu kombinovať a vystriedať ju tak k viacerým trendovým outfitom.

Počas jesene sa neboj kombinácie viacerých denimových kúskov – rifle a rifľová bunda alebo košeľa sú to pravé. V chladnejšom období skús rifľovú bundu vrstviť a obliecť si ju napríklad pod tvoj obľúbený kabát. Taktiež výborne doplňuje elegantné outfity a dodáva im tak rebelskejší nádych. Vyberať si môžeš naozaj z obrovského množstva typov. Najväčším plusom je, že investícia do každého denimového kúsku sa oplatí, pretože ho budeš nosiť roky.

Pánske džínsové bundy nájdeš tu: pánska džínsová bunda

Pánske džínsové bundy nájdeš tu: pánska džínsová bunda