Kabát, označovaný ako Chesterfield je už takmer 200 rokov absolútnou klasikou medzi pánskymi kabátmi. Chesterfield je typický kabát do mesta. Je ideálny do nepriaznivého jesenného a zimného počasia. Šije sa z vlnených látok alebo z kašmíru, existuje v jednoradovom aj dvojradovom prevedení. Medzi najtypickejšie farby Chesterfieldu patria rôzne odtiene béžovej, modrej, šedej a čiernej.

Chesterfield kabát sa po prvý krát objavil okolo roku 1840 vo Veľkej Britácii a jednalo sa o prvý kabát, ktorý sa nosil výhradne vonku. Svoje meno pravdepodobne dostal podľa Georga Stanhopa, 6. grófa z Chesterfieldu (1805 – 1866), ale aj v tomto prípade je pôvod mena neistý.

Chesterfield kabát je charakteristický tým, že nemá príliš hlboký výstrih s klasickými klopami (cípy klopy smerujú mierne dole tak, ako pri jednoradovom saku), nemá v páse žiadny šev, nemá na rukávoch manžety a vpredu á dve vodorovne umiestnené vrecká. Strih kabátu je mierne zúžený, vypasovaný a dĺžka je ku kolenám. Existujú aj dvojradové varianty Chesterfieldu ale klasický Chestierfield kabát má zapínanie na jednu radu gombíkov (3 alebo 4). Nikdy nemá viac ako jeden rozparok a niektoré modely sú vybavené náprsnou kapsičkou (v ktorej sa môže nosiť ozdobný kapesníčok), alebo menším vodorovným vreckom.

Formálnejšie modely Chesterfieldu majú limec ušitý zo zamatu, obvykle v čiernej farbe alebo inej farbe než je farba kabáta. Límec môže byť aj kožušinový. Zamatový limec vznikol pravdepodobne preto, že v dobe, kedy muži nosili napudrované parochne sa limce silne špinili a výmena zamatového limca bola jednoduchšia a nevyžadovala zháňanie látky samotného kabátu. Bolo možné použiť akúkoľvek zamatovú látku. Existuje aj legenda, že čierny zamatový limec nosili britský aristokrati ako vyjadrenie svojho nesúhlasu s popravou francúzskeho kráľa Ľudovíta XVI počas francúzskej revolúcie.

Klasický Chesterfield kabát je ušitý z kvalitnej vlnenej látky a typicky je v tmavých farbách (čiernej, antracitovej, tmavo-šedej alebo tmavo-modrej) ale aj béžová farba patrí ku klasickým. V dnešnej dobe je možné bez problémov nosiť aj kabáty svetlejšie. Pôvodný Chesterfield bol jednofarebný, ale látka so vzorom je akceptovateľná.

Chesterfield kabát je i v dnešnej dobe mimoriadne obľúbený. Je veľmi elegantný ale pritom moderný. Nosí sa predovšetkým s oblekom a pre vyložene formálne príležitosti je tým najvodnejším kabátom. Výborne vyzerá aj k menej neformálnemu outfitu a teniskám.