Casual štýl = bežné každodenné outfity

Pokiaľ ste pozvaní na akciu na ktorej je dress code Casual, máte po starostiach. Môžete prísť tak, ako chodíte oblečení v bežný deň.

Casual štýl možno ľahšie definovať tým, čo do neho nepatrí, ako tým, čo do neho patrí. Je to únik pred uniformitou, formálnosťou a módnymi nariadeniami. Odpútava sa od konvencií. Jeho začiatky siahajú do 20. storočie. Pravidlá tohto trendu sú veľmi uvoľnené a hranice takmer neexistujú.

Základ casual outfitu údajne pozostáva z modrých džínsov a obyčajného trička. Ale nie je to podmienkou. Casual outfit môžu tvoriť aj chinos nohavice a mikina. Všeobecne možno teda povedať, že ide o každodennú módu dostupnú vo väčšine módnych reťazcov. Kombinuje bežné oblečenie aj so športovým, a ponúka tak množstvo kombinácií. Hodí sa teda naozaj pre každého.

Cenovú dostupnosť ani značky, ktoré by sa zameriavali len na módu typu casual, nie je možné jednoducho určiť. Ide totiž o štýl závisiaci na individualite každého jedinca a jeho preferenciách. Možno teda zostaviť casual outfit z vysoko značkových kúskov, rovnako tak i z naozaj lacných a dostupných súčasťou odevu.