Business štýl = najviac formálny a striktný outfit

Business štýl sa niekedy označuje aj ako lBusiness Corporate, Business Formal alebo Business Proffesional. Je tým najviac formálnym a striktným štýlom pre pracovné obliekanie. V súčasnej dobe je vyžadovaný len u niektorých zamestnávateľov, typický je v bankovníctve, poisťovníctve, medzinárodných korporáciách alebo v niektorých inštitúciách štátnej správy. Business štýl je štandardom aj pre niektoré povolania – právnik alebo konzultant.

Oblek, kravata aj košeľa sú pre Business štýl povinné. Oblek by mal byť tmavý – čierny, temne modrý či šedý; svetlé farebné odtiene sú prípustné len v letných mesiacoch. Košeľa by mala byť svetlá, prednostne jednofarebná v bielej či svetlomodrej farbe. Je prípustná aj košeľa s jemným, decentným prúžkom. Topánky by mali byť vždy kožené, typu Oxford alebo Derby. Farba topánok je zvyčajne vyžadovaná čierna, hnedá je prípustná len v niektorých prípadoch.

Pokiaľ nosíte hodinky s koženým remienkom, mal by aj on byť v rovnakej farbe ako ostatné kožené doplnky. Vyhýbajte sa výrazným šperkom. Šperky, hodinky, okuliare s kovovými obrúčky a kovania na aktovke by mali byť v rovnakej farbe – striebornej alebo zlatej. Pre Business štýl je typická aj pozornosť venovaná kvalite a strihu obleku, košele a kabátu.

Hoci je Business štýl na miernom ústupe, je stále v mnohých prípadoch vyžadovaný. Bezpochyby je tým najelegantnejším, časom prevereným pánskym business oblečením.