Boho štýl = štýl voľnomyšlienkarov

Aj keď sa už leto skončilo a obdobie letných festivalov je preč, predstavme si ďalší originálny štýl. Zástupcov tohto štýlu môžete stretnúť hlavne na festivaloch. Ich atmosféra presne zodpovedá tomu, čo predstavuje Boho štýl. Je to kúsok umenia, kúsok nespútanosti, slobody, strapatých vlasov, rozviateho a zdanlivo nedbalo poskladaného oblečenia a samozrejme náhrdelníkov, náramkov, klobúkov….

Tento štýl sa vám môže zdať ako štýl “zo smetiska”. Napriek tomu, alebo práve preto, je veľmi obľúbený v Hollywoode. Prečo? Podľa sociologickej štúdie Davida Brooksa, je to štýl bohatých zákazníkov, ktorý nemajú radi materializmus, ale niečí luxusným nepohrdnú. Mne sa tento štýl spája hlavne s hercom Johnny Deppom. Mieša štýly a doplnky, ktoré sú nekombinovateľné. Svoj individuálny štýl zdôrazňuje luxusnými doplnkami ako sú hodvábne šatky, značkové okuliare, šperky. Jeho oblečenie rozhodne nie je tuctové ale vždy vyzerá skvele.

Boho štýl je celý o odvahe. Kombinujte oblečenie návrhárov, komerčné kúsky, nebojte sa veľkých, voľných strihov, vyhrňte si rukávy, zabudnite na zapínanie všetkých gombíkov, nezabudnite na šperky a hlavne pridajte trochu vlastnej osobnosti. Používajte zemité farby a prírodné materiály. Vyťahané kašmírové svetre, výrazné okuliare a ošúchané kovbojské čižmy sú výborným základom. Nikoho nekopírujte a nesnažte sa outfit prekombinovať. Neriaďte sa len podľa módnych trendov, ale noste originálne šperky, oblečenie z druhej ruky, veľké šály….

Boho štýl je štýlom voľnomyšlienkarov a umelcov – proste bohémov.