Čím väčšia zima je, tým viac z nás siahne po čiapke. Napriek tomu, že mnohí majú pocit, že čiapka im nepristane, keď je zima, tak je zima…. Tiež patríte medzi tých, ktorí s nosením čiapky večne bojujú? Tak si to skúsme trošku uľahčiť aspoň pri výbere.

Nechcem Vám tu písať aké sú rôzne typy čiapok a či sa tá alebo oná hodí skôr ku guľatej, oválnej alebo hranatej tvári… V čiapke sa proste musíte cítiť dobre hlavne vy a vy ste tí, ktorí pri pohľade do zrkadla vedia či v nej pôjdu na ulicu alebo nie. Veď najdôležitejšie je, aby ste to boli vždy vy, v čiapke alebo bez nej.

Hladká čiapka ktorá kopíruje trav hlavy a nosí sa “narazená” do čela a na uši je klasika. Môžete ju nosiť k bunde, kabátu, na šport…

vyskúšajte:

Klasickou je aj čiapka ktú jednoducho ohrniete a stiahnete do čela a na uši. Čím väčšia zima, tým viac ju bedete mať radi.

vyskúšajte:

Pokiaľ si čiapku ohrniet, potiahnete na vrch čela a na bokoch stiahnete cca do polovičky uší, získate tzv. “rybársky” look. Takáto čiapka vyzerá výborne ku kabátu ale aj k bunde.

vyskúšajte:

Oversize čiapku si asi najviac spájame s Beckhamom alebo Pittom. Nie každému sa síce páči, ale uši Vám v nej určite nezmrznú.

vyskúšajte:

Skúste si takúto čiapku posunúť vyšši tak, aby bola cca 2-3 cm nad líniou vlasov. Získate tak mladiství a trochu dzrí look.

vyskúšajte:

Pokiaľ máte odvahu a hľadáte niečo viac cool, skúste takú čiapku a nebojte sa farieb a kombinácií s rôznym štýlom Vášho outfitu.

vyskúšajte: