Výber tých správnych jeansov je pre mnohých doslova zápasom. Pripravili sme pre vás 8 pravidiel, vďaka ktorým budete vyzerať a cítiť sa dobre!

1. Znak úspechu jeansov je výber vhodného strihu
Kritickým okom si zadefinujte svoju postavu (3 typy mužskej postavy – ako ich obliecť). Priestorovo výraznejší muži by sa mali držať skôr klasických strihov. Veľmi štíhli muži pozor na príliš úzky strih, ktorý zvýrazní tenké nohy. Naopak, pokiaľ máte nohy vypracované, nebojte sa siahnuť aj po trendy skinny alebo slim jeanoch.
2. Jeansy nikdy nekupujte voľnejšie, ale nadoraz
Rifle majú tendenciu roztiahnuť sa a aby na vás po pár dňoch nevyzerali rozgajdane, dbajte vždy pri výbere na to, aby vám boli natesno. Výnimkou je pás, ktorý v prípade, že je príliš tesný a tvrdý zbytočne vytvorí pneumatiky v okolí brucha.
3. Pozor na dĺžku – dokáže pomôcť, ale aj ublížiť
Muži, ktorí majú proporčne krátke nohy by mali siahnuť po jeansoch s vyšším pásom a vypasovanou dĺžkou po päty. Naopak, tí, ktorí sa môžu popýšiť vysokou a štíhlou postavou môžu pokojne vyberať aj z kratších nohavíc.
4. Tajomstvo jeansov spočíva v sexi zadku
Jeansy sú na jednej strane pohodlným odevom, no na strane druhej dokážu byť sexi a konkurovať tak iným kúskom. Dôležité je, aby presne sadli v oblasti zadku a nezostali na ňom visieť, či nepridávali mu zbytočne na objeme alebo deformácii.
5. Hrúbka rifľoviny má svoje „pre“ aj „proti“
Vyššia hrúbka denimu predurčuje nohavice väčšej kvalite. Tento typ sa len tak ľahko nezničí alebo neroztrhne. Muži s nie ideálnymi proporciami však môžu mať problém – hrubá rifľovina sa ťažšie prispôsobí problematickej partii. Preto by mali sústrediť pozornosť na elastickejšie a flexibilnejšie látky a tým pádom aj tenšie.
6. Zabudnite na efekt „nosených“ džínsov
Neprirodzene vyšúchané rifle dobiela alebo dožlta sú už dávno prežitkom a pokiaľ sa dá, radšej sa im vyhnite. Zbytočne pôsobia rušivo a dojem sexi tela v nich rozhodne nenadobudnete. Pozornosť sústreďte na prirodzený “nosený” a “roztrhaný” vzhľad.
7. (Ne)experimentovanie s farbami sa vyplatí
Odtiene modrej rifloviny podliehajú takisto pravidlám. Kým v letných mesiacoch sú trendy skôr svetlomodré až biele džínsy, v zime sú to tmavomodré, čierne, či v odtieňoch sivej. Avšak porušiť toto pravidlo je povolené!
8. Bodkou za skvelými jeansami je pohodlie a dobrý pocit
To, že na vás vyzerajú jeansy super je síce veľmi podstatné a odvíja sa od toho aj vaše sebavedomie a sexepíl, no nezabúdajte, že pre krásu nemusíte trpieť. Pohodlnosť a dobrý pocit v jeansoch by mal byť príjemnou bodkou.
Jeany vyberajte tu: Pánske jeany