1. Skôr ako začnete so zariaďovaním, mali by ste si zistiť pár zásad, ktoré by ste mali dodržiavať. Tieto rady nájdete v článku o zásadách pri zariaďovaní. Nie je to žiadna “jadrová fyzika”, ale uľahčí vám to ďalší výber.

2. Veľkou pomocou vám bude aj to, keď sa vyhnete najčastejším chybám pri zariaďovaní. Možno vám tieto chyby budú úplne jasné a viete, že vy sa ich nedopustíte. Možno sa ale medzi nimi nájdu také, pri ktorých si uvedomíte, že presne toto je niečo, na čo si musíte dávať pozor.

3. Keď už poznáme chyby ktorým sa vyhneme a vieme záklané zásady, skúste si uvedomiť aká ste osobnosť a v akých interiéroch sa dobre cítite. Tento bod je veľmi dôležitý. Každému vyhovuje niečo úplne iné.

4. Možno pre vás veta “zariaďujte interiér zvnútra von” znie zvláštne, ale skúste sa nad tým zamyslieť. Pokiaľ nájdete vo svojom vnútri pocit, ktorý chcete cítiť vo vašom domove, máte už omnoho reálnejšiu predstavu, ako váš domov bude vyzerať.

5. Teraz už viete, ktorým smerom sa pustiť. Pred nakupovaním je ale veľmi dôležité, aby ste si určili Focal point (stredový bod). Je to presne ten bod, od ktorého sa bude odvíjať všetko ostatné. A je to presne ten bod, ktorý dokáže rozhodnúť o tom, či bude vás interiér zaujímavý a osobitý.

6. Focal point je dominantný prvok, ale určite máte viaceré “drobnosti”, ku ktorým máte citový vzťah a chceli by ste si ich nechať. Teraz je ten správny čas na to, aby ste si ich vybrali. Keď budete mať už na začiatku jasnú predstavu o týchto veciach, ľahšie sa vám budú vyberať kúsky, ktoré k nim budú pasovať. Ale pozor, nesmie ich byť veľa. Vyberajte naozaj len tie, ktoré sú pre vás dôležité. Pomoc v rozhodovaní môžete nájsť aj v predcházajúcom článku.

7. Keď máme určený centrálny bod a aj dôležité vec s citovou hodnotou, je na čase otvoriť časopisy, katalógy, blogy…. a čerpať inšpiráciu. Ukladajte si všetky obrázky, z ktorých na vás dýcha atmosféra, akú chcete doma dosiahnuť a tie, ktoré majú Focal point pre ktorý ste sa rozhodli aj vy. Ale pozor. Veľa obrázkov je pripravených len kvôli foteniu a v reálnom živote sa nedajú použiť. Aby ste ich vedeli rýchlo prehliadnuť a nestrácali s nimi čas, určite si prečítajte Inšpirujte sa správnymi obrázkami interiérov.

Prípravu máme hotovú. V ďalších článkoch začneme krok po kroku budovať náš dovom snov. Teším sa na vás