Ešte ste si nenašli štýl, ktorý by sa vám zapáčil natoľko, aby ste si v ňom zariadili interiér? Nevadí. Toto sú štýly, ktoré vznikli čisto vďaka fantáziu dizajnérov. Možno sa vám trafí do vkusu.

Eko štýl
Eko štýl bývania kladie dôraz na prírodné materiály a ich vhodnú kombináciu s tými umelými. Najpoužívanejším materiálom je drevo, hneď za ním sa drží kameň a papier. Účelom je čo najviac pri zariaďovaní interiéru ušetriť prírodu a do istej miery s ňou bývania zladiť. Aj preto sú najčastejšie volenými farbami odtiene béžovej a šedej.

Eklektický štýl
Veci, ktoré sa k sebe nehodia, farebné kombinácie, ktoré by iní ľudia nezvolili, doplnky z blších trhov, sklo, tapety a zvláštne geometrické vzory na všetkom, čo si do bytu prinesiete. Presne takto vytvoríte interiér v eklektickom štýle. Znie to jednoducho, ale v skutočnosti zohnať toľko odlišných doplnkov, ktoré k sebe nakoniec v celku budú nejakým spôsobom ladiť …

Glamour štýl
Luxus a rafinovaná jednoduchosť, to je to, čo nás všetkých asi napadne pod pojmom glamour. Výrazný nábytok, neutrálne farby, ale všetko vykonané s úplnou dokonalosťou a eleganciou. K doplnkom patria na dotyk príjemné textílie, vysoké vázy, sklo. Štipka zámockého štýlu zmiešaného s modernou. Všetko prvotriedne a kvalitné. Prepychové. Glamour.

Klasický štýl
Klasický alebo tiež zámocký štýl poteší všetkých milovníkov histórie i nadčasovosti. Tradičné vybavenie zámockých komnát nevychádza z módy, preto sa stále stretávame s ozdobným až okázalým klasickým štýlom. Jednoznačne do neho patrí starožitný nábytok alebo jeho repliky, dôležité sú honosné riasené závesy a iné dekoračné látky. Veľa sa vsádza na tapety s prírodnými motívmi a na koberce s orientálnymi vzormi.

Minimalistický štýl
Minimalistický alebo tiež puristický štýl sa vyznačuje jednoduchosťou, čistými tvarmi a poriadkom. V interiéri nie je nič navyše, je toho v ňom skrátka nutné, avšak esteticky pekne pôsobiace minimum. Volia sa vždy prvotriedne materiály, ktoré však nie sú striktne dané, a dizajnové kúsky nábytku, ktoré netreba zakrývať obrusmi a inými textíliami. Na materiáloch ani farbách príliš nezáleží. Hlavným heslom je “minimum všetkého”.

Romantický štýl
Páči sa vám interiérové ​​scény z filmov odohrávajúcich sa v 19. storočí? Zariaďte si ich doma! Romantický štýl je založený na snívaní, emóciách a fantázii a zmení vaše bývanie v rozprávku. Patria k nemu teplé farby, najmä ich jemné odtiene. Reč je predovšetkým o ružovej, broskyňovej alebo svetlo modrej. Ich kombinácie pritom nebývajú kontrastné. Čo sa materiálu týka, drevo hrá prím. Stredobodom romantického štýlu sú vhodné doplnky – vázy, vankúšiky a prikrývky s jemnými kvetinovými vzormi, svietniky a sviečky, dizajnové lampičky, doplnky z mliečneho a brúseného skla a mnoho ďalších.

Zen štýl
Zen štýl bývania sa riadi tradičným učením zen budhizmu. Vyžaduje ticho, kľud, neutrálne farby a všeobecnú jednoduchosť. Účelom tohto štýlu je navodiť pocit bezpečia a komfortu. Nábytok by mal mať jednoduché línie, ale pritom by mal vyzývať k odpočinku – toho sa dá dosiahnuť jeho doplnením rôznymi jednoduchými vankúšmi. Vsádza sa na drevo, kameň, bambus a korok. Tieto materiály v obklopení prírodných farieb podporujú možnosť relaxácie a čerpania energie. A o to ide.