Niektoré životné štýly sú tak výrazné, že ich skrátka napodobňujeme aj v štýloch bývania, aby sme z nich do svojho života niečo vniesli. Čo takto stať sa námorníkom, hrdým dedinčanom alebo študentom?

Námornícky štýl
Námornícky štýl nekladie extra požiadavky na nábytok a použité materiály, zato sa prekrásne hrá s farbami a doplnkami. Jeho základom je teda kombinácia farieb modrá – biela – červená a samozrejme pruhy! Pruhy na tapetách a textíliách, teda na obliečky, vankúšikoch, závesoch či prehozoch. Aké zvoliť doplnky asi nie je nutné dlho vysvetľovať – ​​všetko s tematikou mora a života na ňom. Modely majákov, lodí, mušle, záchranný kruh, na textíliách jemné motívy lodiek a vĺn. Tento štýl je silne návykový, nie každému však sadne, preto opatrne s ním.

Vidiecky štýl
Vidiecky, sedliacky alebo aj rustikálny štýl bývania je pojem, ktorý v sebe ukrýva čaro prastarých časov, ale aj moderného vidieka. Vyznačuje sa mohutným, zato však detailne prepracovaným dreveným nábytkom – najčastejšie ide o osiky, dub a céder. Drevo doplňuje prútie, kameň, kov alebo bavlna. Farby sú vždy prirodzené, teda od bielej cez odtiene žltej, oranžovej až po hnedú. Všetko pôsobí nadčasovo a dokáže vykúzliť pokojnú vidiecku atmosféru aj uprostred rušného veľkomesta.