Niektoré historické obdobie ako by sme stále mali na pamäti, hoci sme ich nezažili – aspoň väčšinu z nich nie. Priťahujú nás svojou osobitosťou a výnimočnosťou, preto ich chceme mať doma. Tieto štýly sú tými najčastejšími:

Koloniálny štýl
Akoby neskončili doby, kedy svetobežníci objavovali nepoznané kúty sveta a vozili si z nich najrôznejšie suveníry, ktoré mimochodom všetky musia zostať vystavené! Koloniálny štýl je preto plný exotiky a kultúry sa v ňom miešajú podľa toho, akú majiteľ bytu práve spoznal. Interiér v tomto štýle je vzdušný, nábytku nesmie byť veľa. Medzi materiály dominuje teakové drevo, tis, kaučuk, ratan alebo bambus. Všetko dopĺňajú tkané textílie. Čo sem rozhodne nepatrí, sú akékoľvek plasty. Z farieb sa často používajú odtiene hnedej a okrovej, ale aj červená alebo pistáciovo zelená.

Retro štýl
Tento štýl už je nám všetkým tak nejako bližšie a pamätníkov môže trochu mraziť, keď ho vidí. Ocitáme sa totiž v 50. až 70. rokoch 20. storočia. Toto je retro! Z materiálov sa v tomto štýle najčastejšie používa vinyl, umakart a chróm, nikde nesmú chýbať plastové stoličky a predmety s metalickým povrchom. Interiéry sa zariaďujú v typických farebných kombináciách, napríklad svetlo a tmavo šedá a horčicovo žltá, jasne červená a tmavo červená, žltá, červená, zelená a sivá a podobne. Na stenách visia dobové plagáty alebo ich repliky. Medzi ďalšie doplnky neodmysliteľne patria kovové kuchynské hodiny, mixér, prenosné rádio alebo zarámované obaly elpíček.

Vintage štýl
Vintage štýl je vlastne retro, len sa sústredí na 50. a 60. roky (teda vynecháva 70. roky) a na všetko pôvodné, zrenovované. V ideálnom prípade sa v interiéri nevyskytujú repliky. Vintage je tiež romantickejšie, častejšie v ňom nájdeme pastelové farby, vyrezávaný nábytok, z materiálov ratan, kov, drevo a semiš. Doplnky, ktoré skvele doladia atmosféru, môžu byť závesy, svietniky, obrazy s ošúchaným rámom alebo prikrývky a keramické vázy.