1. Veľa farieb, vzorov a materiálov v jednej miestnosti – každá farba má určitý vplyv na ľudí a ak jej je príliš, jej čaro pominie. Príliš farebný interiér pôsobí chaoticky a podivne.

2. Málo farieb, vzorov a materiálov v jednej miestnosti – netreba všetko ladiť za každú cenu. Všadeprítomnosť tej istej farby a jej odtieňov pôsobí nudne.

3. Napodobňovanie drahých a kvalitných materiálov lacnými imitáciami – Nikdy sa nedajte zlákať lacnými imitáciami. Zvlášť ak kvalitou zaostávajú za originálom.

4. Neladiace kusy zariadenia nakúpené bez plánovania – vždy vyberajte materiály a farby najprv na najväčších kusoch nábytku – teda napr. farebnosť skrine a sedačky. Už pri tomto výbere treba rešpektovať farebnosť podlahy, okien, dverí…

5. Preplnenosť interiéru – nepreplňujte svoj byt nadmerným množstvom doplnkov. Vyzerá s nimi chaoticky, neupratane a navyše sú to lapače prachu!

6. Len jediné centrálne svietidlo – vždy sa snažte mať viac svetelných zdrojov, nie iba jeden centrálny luster. Je vhodné mať lampu na čítanie, nástenné lampy alebo drobné lampičky na náladové osvetlenie. Vhodne zvolené osvetlenie a jeho možné nastavenie vyvoláva tú správnu domácu atmosféru.

7. Nezladená podlaha s oknami a dverami – vždy pri výbere podláh, dverí a okien tieto komponenty vzájomne zlaďte. Pri výbere nerozmýšľajte zvlášť o dverách a zvlášť o podlahe, ale vybraté materiály vzájomne prirovnajte, aby spolu ladili. Je to katastrofa, ak sa v jednej miestnosti zídu spolu tri rôzne druhy dreva + ďalší na nábytku! Výnimkou je biela.

8. Nejednotná podlaha v otvorenom priestore – vždy ak máte otvorený priestor, napr. obývačku spojenú s kuchyňou, uložte tam rovnakú podlahu, resp. podlahu zlaďte aspoň farebne. Priestor bude vyzerať elegantnejšie, väčšie a čistejšie.

9. Nejednotné materiály v otvorenom priestore – vždy v otvorenom priestore zlaďte materiály. Teda v kuchyni spojenej s obývacou časťou vyzerá lepšie ak je kuch.linka a obývačková zostava zjednotená. Nemusí byť z rovnakého materiálu, ale musí spolu ladiť materiálovo aj štýlovo.

10. Interiér by mal mať spoločné prvky aj v oddelených miestnostiach – Nikdy nerobte tú chybu, že každú miestnosť budete zariaďovať akoby úplne zvlášť. Teda jedna izba je ladená do zelena s retro nábytkom po rodičoch, ďalšia je v oranžových farbách s moderným trendovým nábytkom a dcérina izba je biela v štýle „provance“. Aj keď má každá miestnosť svoje špecifiká, vzájomne by aj tieto oddelené miestnosti mali spolu ladiť.

11. Nerešpektovanie funkčnosti priestoru – Vždy si najprv premyslite čo v konkrétnej miestnosti najčastejšie robíte, ako ju využívate a či sa Vám konkrétny nábytok hodí. Nie je nič horšie ako mať doma síce luxusný stolík, ale neustále oňho zakopávať (lebo je veľmi veľký), alebo ho niekoľkokrát denne leštiť (lebo je neprakticky sklenený a Vy máte malé deti). Funkčnosť je na prvom mieste.

12. Nedokončené detaily – Nikdy sa nedajte oklamať vetami: „To sa dorobí neskôr“! Alebo: „Toto dokúpime potom“! A tiež: „Rýchlo, teraz na to nemám čas, veď to potom dokončím“! Väčšinou ide o detaily, ktoré sa Vám nezdajú dôležité, ale môžu pokaziť celkový dojem z interiéru. Sú to trčiace káble, nedorobené lišty, nedotiahnuté skrutky, odlepujúce sa rožky tapiet atď…..